листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Годишното Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп кое беше закажано за 12.05.2017година со почеток во 12 часот

не се одржа поради немање на кворум.Датумот за презакажаната седница на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп

дополнително ќе биде одреден.

 

Објавено на: 12.05.2017 14:45:30
Документ БР.: DOC_10191-216/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации