листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери на Македонијатурист АД Скопје на 19.04.2017 година


Јавен повик за Собрание на акционери за 19.04.2017.pdf

Објавено на: 20.03.2017 14:19:53
Документ БР.: DOC_10109-14/2017
Урнек: Јавен повик за собрание