листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје објавува дополнет дневен ред за престојното собрание на акционери:


Дополнет Дневен ред 30.11.2018.pdf

Објавено на: 30.11.2018 09:57:04
Документ БР.: DOC_10109-140/2018
Урнек: Јавен повик за собрание