листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука од собрание на акционери за распределба на добивка за 2018 година


Одлука за употреба и распоредување на добивката по Годишната сметка за 2018 година.pdf

Објавено на: 08.04.2019 14:30:58
Документ БР.: DOC_12287-2/2019
Урнек: Распределба на добивка