листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СОГЛАСНО ЧЛЕН 34 АЛИНЕЈА 7 ОД ПРАВИЛАТА ЗА КОТАЦИЈА НА БЕРЗА АД СКОПЈЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА ЧЛЕНОТ НА УПРАВНИОТ ОДБОР ГОСПОДИНОТ ДЕЈАН ГАЛЕВ СЕ СТЕКНА СО 105 ОБИЧНИ АКЦИИ ОД ИЗДАВАЧОТ ВЕТЕКС АД ВЕЛЕС

СО ПОЧИТ,

ВЕТЕКС АД

Објавено на: 18.04.2019 14:05:20
Документ БР.: DOC_10191-218/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации