листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог-Одлука за назначување овластен ревизор за вршење ревизија на работењето на друштвото за 2019 год.


Pred.Odluka za naznac.ovlast.revizor.PDF

Објавено на: 18.04.2019 14:13:19
Документ БР.: DOC_13285-60/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери