листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

Ве известуваме дека Волфганг Петчко (Wolfgang Petschko), член на органот на надзор на Друштвото подесе отставка од функцијата која ја извршува. Во прилог е ценовно чуствителна инфомрација во врска со нотираното. Дополнителни информации во однос на предметната отставка може да се добијат од стручните служби на Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп.

Срдечен поздрав,

Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп


Otstavka_WP_SEINET.jpg

Објавено на: 19.04.2019 09:40:19
Документ БР.: DOC_10191-219/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации