листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на АДИНГ АД Скопје, одржано на ден 16.05.2019 година.


ADING AD Skopje-Odluki od Sobranie na akcioneri-16.05.2019.pdf

Објавено на: 17.05.2019 08:36:03
Документ БР.: DOC_12283-40/2019
Урнек: Други одлуки од собрание