листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за редовно годишно собрание на акционери на ВВ Попова Кула АД на 28/06/2019


Javen_povik_28.06.2019.jpg

Објавено на: 29.05.2019 14:08:58
Документ БР.: DOC_10109-104/2019
Урнек: Јавен повик за собрание