листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлуки за редовно годишно собрание на акционери на 28/06/2019 и записник од собрание на акционери 12/06/2018 година.


Popova_Kula_akcionersko_sobranie_PREDLOG_ODLUKI_28.06.2019.pdf
Zapisnik_sobranie_2018.pdf

Објавено на: 29.05.2019 14:09:09
Документ БР.: DOC_13285-150/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери