листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата за Јавен повик за Собрание на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, закажано за 29.05.2020 година со почеток во 10.00 часот, во просториите на Триглав Осигурување АД, Скопје, на ул. „8-ми Септември“ бр.1, 1000 Скопје, ја објавуваме содржината на точките од дневниот ред:


Tocka 1.pdf
Tocka 2.pdf
Tocka 3.pdf
Tocka 4.pdf
Tocka 5.pdf
Tocka 6.pdf
Tocka 7.pdf

Објавено на: 29.04.2020 15:08:42
Документ БР.: DOC_13285-59/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери