листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава VI, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје го објавува јавниот повик за Годишно Собрание на Акционери кое ќе се одржи на 22/06/2020:


Јавен повик -21 05 2020.pdf

Објавено на: 22.05.2020 09:10:54
Документ БР.: DOC_10109-65/2020
Урнек: Јавен повик за собрание