листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Повик за Собрание


Повик за Собрание на МЗТ Пумпи АД Скопје.pdf

Објавено на: 26.05.2020 14:06:26
Документ БР.: DOC_10109-72/2020
Урнек: Јавен повик за собрание