листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука од Собрание на акционери 23.06.2020 година


II-3 Одлука за исплата на дивиденда со дивиденден календар.pdf

Објавено на: 23.06.2020 15:00:51
Документ БР.: DOC_10187-16/2020
Урнек: Дивиденден Календар