листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Други одлуки усвоени на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје:


1. Одлука за именување на член на Надзорниот одбор.pdf
2. Одлука за именување на независен член на Надзорниот одбор.pdf

Објавено на: 02.07.2020 14:06:54
Документ БР.: DOC_12285-33/2020
Урнек: Измени во органи на управување