листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлуки за редовно годишно собрание на акционери на 12/08/2020, записник од собрание на акционери 28/06/2019 година и предлог Статут.


Akcionersko_Sobranie_12.08.2020_god_Predlog_Odluki.pdf
notarski_zapisnik_sob.2019.pdf
Predlog_Statut-12.08.2020.pdf

Објавено на: 09.07.2020 09:29:07
Документ БР.: DOC_13285-146/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери