листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје објавува анализа кон неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01.-30.09.2020 година:


Анализа на финансиските резултати - Стопанска банка АД Скопје 01.01.-30.09.2020.pdf

Објавено на: 29.10.2020 15:03:51
Документ БР.: DOC_10191-641/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации