листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје ја известува јавноста дека на ден 13.01.2021 година прими известување за намера за преземање од страна на Современ дом АД Прилеп и ЗСФ-КОМ ДООЕЛ Скопје. Согласно текстот на известувањето, Современ дом АД Прилеп и ЗСФ-КОМ ДООЕЛ Скопје имаат намера да дадат понуда за преземање на сите обични акции со право на глас издадени од СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје. Во прилог на ова известување е и известувањето за намерата. 


Namera za prezemanje.pdf

Објавено на: 14.01.2021 08:30:08
Документ БР.: DOC_10191-15/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации