листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Согласно член 39 точка 7 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ја објавува  следната Одлука за распределба на чистата добивка за 2020 година:


Odluka za raspredelba na dobivkata.pdf

Објавено на: 31.05.2021 14:10:56
Документ БР.: DOC_12287-24/2021
Урнек: Распределба на добивка