листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Ве известуваме дека акционерското собрание закажано за 30.05.2022 година

поради немање кворум за работа, се презакажува на ден 14.06.2022 год.

 

 


javen povik prezakazano sobranie.docx

Објавено на: 31.05.2022 14:06:37
Документ БР.: DOC_10109-93/2022
Урнек: Јавен повик за собрание