Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Централна кооперативна банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за свикување вонредна седница на Собранието на акциоенрите која ќе се одржи на 17.01.2023 година


Јавен повик за свикување вонредна седница на Собранието на акционери на ЦКБ.pdf

Објавено на: 15.12.2022 08:24:50
Документ БР.: DOC_10109-138/2022
Урнек: Јавен повик за собрание