листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%

Aкционерот Владимир Пецовски Скопје се стекна со 7 нови акции, со што поседува вкупно 1581 обични акции или 6,10% од вкупниот број на акции 

ДРУШТВО ЗА ТРГОВИЈА И УСЛУГИ СИТКО АНТОНИО ДООЕЛ СКОПЈЕ се стекна со 9 нови акции, со што поседува вкупно 1589 обични акции или 6,13% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 25.01.2023 14:11:51
Документ БР.: DOC_10191-33/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации