листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме прашалниците за примена на Кодексот на корпоративно управување:

Прашалници за ККУ 2022-Макстил А.Д


Прашалник за ККУ за друштва со едностепен систем на управување - Макстил АД Скопје .xls

Објавено на: 31.05.2023 14:35:27
Документ БР.: DOC_26956-22/2023
Урнек: Прашалници за ККУ