листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Современ дом АД Прилеп објавува кратко образложение на резултатите кон финансиските извештаи за 01.01.-30.06.2023 година:


Obrazlozenie za nerevidirani finansiski izvestai 01.01-30.06.2023 Sovremen dom.pdf

Објавено на: 31.07.2023 14:14:48
Документ БР.: DOC_10191-567/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации