листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Макпетрол А.Д. согласно член 40, точка 5 од Правилата за котација на Македонска берза за хартии од вредност, го изготви Календарот на настани во 2024 година.


Календар на настани во 2024 година.pdf

Објавено на: 06.12.2023 14:10:13
Документ БР.: DOC_10191-765/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации