листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

ОКТА АД -Скопје објавува:

 

Одборот на директори на ОКТА достави предлог до Собранието на акционери за избор на тројца членови на Одборот на директори на ОКТА: Предлогот е тројцата актуелни вршители на должност, да бидат избрани за редовни членови. Собранието на акционери е закажано на 23.04.2024 година.

Објавено на: 20.03.2024 09:47:14
Документ БР.: DOC_12285-10/2024
Урнек: Измени во органи на управување