листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ОКТА АД - Скопје ги објавува следните Предлог - Одлуки за претстојното собрание на акционери кое ќе се одржи на 23 април 2024 година:


1.1 Предлог Одлука до Собранието за стекнување сопствени акции.pdf
2.1 Предлог Одлука до Собранието за избор на членови на ОД.pdf

Објавено на: 21.03.2024 09:50:09
Документ БР.: DOC_13285-28/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери