листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Поради немање кворум, Собранието што беше закажано вчера (на 04.06.2024 год.) не се одржа и се презакажува за 17.06.2024 год. (понеделник)


Јавен повик за презакажување Собрание 17.06.2024.pdf

Објавено на: 05.06.2024 08:40:02
Документ БР.: DOC_10109-109/2024
Урнек: Јавен повик за собрание