листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за годишно собрание на ЗК Пелагонија АД Битола, закажано на 30.07.2024


Јавен повик годишно собрание 30.07.2024.doc

Објавено на: 02.07.2024 09:17:44
Документ БР.: DOC_10109-122/2024
Урнек: Јавен повик за собрание