листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Корегирана одлука за распоредување на финансиски резултат од деловната 2023 година.

Увидовме дека сме направиле грешка одлуката беше направена согласно завршната сметка која подоцна претрпи измени и истата беше објавена согласно законските рокови но не сме ја објавиле корегираната одлука.


Корегирана одлука - дивиденден календар.pdf

Објавено на: 02.07.2024 14:05:58
Документ БР.: DOC_12283-107/2024
Урнек: Други одлуки од собрание