листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука донесена на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје:


Одлука за именување независен член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 02.07.2024 14:05:59
Документ БР.: DOC_12283-108/2024
Урнек: Други одлуки од собрание