листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Во прилог објавуваме Прашалник за корпоративно управување, како и изјава за усогласеност за корпоративно управување


Прашалник ККУ едностепен систем ЗК Пелагонија.xls
Izjava za usoglasenost so Kodeksot za korporativno upravuvanje.pdf

Објавено на: 02.07.2024 14:47:07
Документ БР.: DOC_13285-185/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери