листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска банка а.д. Битола ја објавува Одлуката донесена на Собрание на акционери:

 


Oдлука за измена и дополнување на Статутот на Стопанска банка а.д. Битола.pdf

Објавено на: 03.07.2024 15:36:28
Документ БР.: DOC_12283-109/2024
Урнек: Други одлуки од собрание