листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

 

По Одлука од седница на Надзорен Одбор отповикани се двајца членови на Управниот одбор на Акционерско друштво за производство и промет на вино ВИНАРСКА ВИЗБА-ТИКВЕШ експорт –импорт АД-Кавадарци и тоа Љупчо Крстевски и Драгана Јаневска.

 

 

Со почит,

ВВ-ТИКВЕШ АД-Кавадарци

Објавено на: 09.07.2024 08:40:05
Документ БР.: DOC_12285-34/2024
Урнек: Измени во органи на управување