листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување
Поради немање кворум за работа,Собранието на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп ќе биде презакажано согласно член 393 од ЗТД.

Објавено на: 01.10.2010 08:36:20
Документ БР.: DOC_10191-112/10
Урнек: Други ценовно чувствителни информации