листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери и предлог дивиденден календар


Javen povik.PDF
Predlog odluka za dividenden kalendar.PDF

Објавено на: 27.04.2011 14:24:26
Документ БР.: DOC_10109-18/11
Урнек: Јавен повик за собрание