листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Податоци за органи на управување

Комерцијална банка АД Скопје известува дека Г-н Хари Костов, Главен извршен директор и Претседател на Управниот одбор, се стекна со 1.000 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

Објавено на: 25.05.2012 14:44:55
Документ БР.: DOC_10191-100/2012
Урнек: Други ценовно чувствителни информации