листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Објавуваме шестмесечни ревидирани финансиски извештаи на англиски јазик.

Пракса на нашата компанија е да шестмесечните ревидирани финансиски извештаи се подготвени само на англиски јазик.


Interim Financial Information and Independent Auditor's Review Report 30 June 2013.pdf

Објавено на: 18.09.2013 09:14:05
Документ БР.: DOC_12304-43/2013
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи