листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Поради тоа што Фабрика Карпош ад Скопје објавува годишна сметка електронски заклучно со 15.03.2017 Ве известуваме дека неревидираните финансиски извештаи за 2016, кои се воедно и составен дел на завршната сметка ќе бидат објавени заклучно со 15.03.2017

Објавено на: 20.02.2017 14:04:00
Документ БР.: DOC_10191-22/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации