листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Триглав Осигурување АД, Скопје известува дека на ден 04.07.2017 година до Одборот на директори и вработените во Триглав Осигурување АД, Скопје е доставенa Понуда за преземање од страна на Триглав ИНТ, холдиншка дружба д.д. (Triglav INT, holdinška druzba, d.d.) со деловна адреса на Дунајска цеста 22, Љубљана, Република Словенија.

Пролог: Понуда за преземање


Ponuda za prezemanje.pdf

Објавено на: 06.07.2017 15:54:23
Документ БР.: DOC_10191-301/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации