листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно правилата за котација на берза Уготур АД известува дека неизвршниот член на Одборот на директори Лидија Трајковиќ поднесе оставка од функцијата.

Објавено на: 03.08.2017 14:00:00
Документ БР.: DOC_12285-49/2017
Урнек: Измени во органи на управување