листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Хотели Метропол АД Охрид известува дека новоизбраниот неизвршен-независен член на Одборот на директори не поседува акции во друштвото.


T1-1 Odluka za izbor na clen na OD.jpg

Објавено на: 07.08.2017 09:00:00
Документ БР.: DOC_12285-50/2017
Урнек: Измени во органи на управување