листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираниот Биланс на успех за периодот 1.1.-30.6.2017 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 30.8.2017 година. 

Објавено на: 29.08.2017 09:32:04
Документ БР.: DOC_10191-376/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации