листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува образложение кон неревидиранот биланс на успех за период 01/01/17 - 30/09/17:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 30.09.17.pdf

Објавено на: 15.11.2017 14:07:35
Документ БР.: DOC_10191-475/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации