листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СОГЛАСНО ЧЛЕН 34 АЛИНЕЈА 7 ОД ПРАВИЛАТА ЗА КОТАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА БЕРЗА АД СКОПЈЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА ЧЛЕНОТ НА УПРАВНИОТ ОДБОР ГОСПОДИНОТ ДЕЈАН ГАЛЕВ СЕ СТЕКНА СО 176 ОБИЧНИ АКЦИИ ОД ИЗДАВАЧОТ ВЕТЕКС АД ВЕЛЕС

СО ПОЧИТ,

ВЕТЕКС АД

Објавено на: 11.12.2017 09:45:02
Документ БР.: DOC_10191-496/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации