листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

 

Согласно Глава 6 од Правилото за котизација известуваме за следните ценовно чувствителни информации

Годишните неревидирани,неконсолидирани финансиски извештаи за 2017 година на МАКОТЕКС АД Скопје,

ќе бидат објавени во предвидениот законски рок,односно најдоцна до 15.03.2018г од.

Објавено на: 28.02.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-88/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации