листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација , Цементарница Усје АД Скопје објавува дека Годишните неревидирани неконсолидирани финансиски извештаи ќе ги објави до 15.03.2018 година  бидејќи и поднесувањети на Годишната сметка до Централен регистар ќе се направи до 15.03. 2018 година .

Објавено на: 28.02.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-90/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации