листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Комерцијална Банка АД Скопје на ден 13.03.2018 година склучи договор за продажба на своите побарувања од "ФЕНИ ИНДУСТРИ АД Кавадарци во стечај" во вкупен износ од Ден 1.495.913.713,00. Согласно условите од договорот целосна негова реализација и исплата на вкупниот износ на нашите побарувања треба да се заврши до крај на месец март. 

Објавено на: 13.03.2018 14:42:52
Документ БР.: DOC_10191-126/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации