листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува образложение за резултатите од работењето за период 01.01.17 - 31.12.17:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 31.12.2017.pdf

Објавено на: 15.03.2018 14:45:39
Документ БР.: DOC_10191-142/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации