листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ВЕТЕКС АД Велес ја заврши 2017година со остварена добивка од 10.557.000 денари што се должи на редовното производство спрема потребите на пазарот и вложување во производниот процес и опремата.


неревидиран финансиски извештај 01.01.2017-31.12.2017.xls

Објавено на: 19.03.2018 13:51:15
Документ БР.: DOC_26445-108/2018
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.